Deputeti Gazment Bardhi duke folur për gazetarët | Foto: LSA
Artikull kryesor ! Lajme

Dosja Xibraka, sipas SPAK Gazment Bardhi nuk ka bërë kallëzim ndaj Olsi Ramës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka marrë vendim për mosfillimin e hetimeve për kallëzimin e bërë nga vëllai i kryeministrit Edi Rama, Olsi Rama, ndaj deputetit Gazment Bardhi për “kallëzim të rremë” me arsyetimin se nuk provohet që Bardhi të ketë kryer një kallëzim ndaj tij. “Nuk rezulton që nga […]

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Shkëlzen Selimi, gjatë një seance të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, KPK | LSA
Lajme

SPAK dërgon në gjyq Shkëlzen Selimin për deklarim të rremë

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK njoftoi të hënën më 31 tetor se ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar për gjykim çështjen në ngarkim të ish-gjyqtarit të Gjykatës së Lartë, Shkëlzen Selimi, të akuzuar për veprën penale të deklarimit të rremë të pasurisë. Rreth dy vjet më parë, SPAK regjistroi procedim […]

Komisionerja e KPK-së, Etleda Çiftja.
Lajme

SPAK kërkon shpalljen fajtore të komisioneres Etleda Çiftja

Prokuroria e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, SPAK kërkoi të hënën më 12 shtator në gjykatë shpalljen fajtore të anëtares së Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Etleda Çiftja për veprat penale të “falsifikimit” dhe “deklarimit të rremë të pasurisë”. Sipas koordinatores për marrëdhënien me median në SPAK, Xhulieta Krasta, prokurorja Enkeleda Milonai që […]

Komisionerja e KPK-së, Etleda Çiftja.
KPK Lajme

SPAK kërkon gjykimin e Etleda Çiftjes për falsifikim dhe deklarim të rremë të pasurisë

Prokuroria e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, SPAK njoftoi të enjten se ka vendosur të dërgojë për gjykim procedimin penal në ngarkim të anëtares së Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Etleda Çiftja, e cila akuzohet për veprat penale të falsifikimit dhe deklarimit të rremë të pasurisë. Në njoftim thuhet se nga hetimet e […]

Anëtari i KPA, Ardian Hajdari (në qendër) gjatë shpalljes së një vendimi. Foto: Kolegji i Posaçëm i Apelimit.
Artikull kryesor ! Lajme

SPAK kërkon gjykimin e anëtarit të KPA, Ardian Hajdari për fshehje të ardhurash

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK ka dërguar për gjykim çështjen penale në ngarkim të anëtarit të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Ardian Hajdari, i akuzuar për veprat penale të “fshehjes së të ardhurave” dhe “deklarimit të rremë të pasurisë”. Prej 7 shkurtit 2022, Hajdari është pezulluar nga detyra në KPA, […]